Köszönjük, hogy igényelte a 10 mellbevágó tény, amit a porszívókról tudni érdemes című anyagot.
Az emberek zöme ugyanis csöppet sem foglalkozik e témával, azonban nem árt jobban utánajárni, ha egészségünket óvni akarjuk.
Nem szükséges porszívó ügynöknek lenni ( utáljuk ezt a szót) ahhoz, hogy átlássuk a probléma forrását.
Laikusként szinte kivétel nélkül egy szempontot vizsgálva vesznek porszívót az emberek.
Ez nem más, mint a teljesítmény.
A bibi ott van, hogy ezzel csak a felszínt kapargatjuk, és ha adódik egy allergiás a családban, bizony hamar megérzi, hogy baj van.
Ha nincs allergiás, az jó, de meg is kéne tartani ezt az állapotot.
Most pedig nézzük:
1.,
A porzsákos/tartályos gépek kivétel nélkül tartalmaznak szűrőket-hepafiltereket.
Ez részben előny, másrészt orbitális hátrány. Tudniillik a szűrők eltömődésével tovább romlik a tényleges szívóteljesítmény, ami a hatékonyságért felelős.
2.,
A porzsák lyukacsos szerkezete 1-2 alaklom után eltömődik a finom porral, mely által a légáram csökken, majd teljesen megszűnik. A légáram pedig ugyanolyan fontos, mint maga a szívóteljesítmény. Mondhatnánk úgy is, hogy az egyik a másik nélkül vajmi keveset ér...
3.,
A porzsákos gépeket ennek tudatában ha nem is minden, de minden 2-3. alkalommal cserélni kellene. A tapasztalat viszont azt igazolja, hogy nem, hogy 3 alkalom, de 3 hónap múltán sem cserélnek sokszor.
Egy kedves ügyfelünk erre kiváló példát hozott fel, amikor egy konyhai szemetesláda beltartalmához hasonlította a porzsákban összeszívott ,,finomságokat".Gondoljunk csak a döglött légyre, az állatszőrre, morzsára, porra, atkára...) És szintén nem kell biológusnak lennünk ahhoz, hogy milyen élettani hatása van, mikor mindez elkezd bomlani. Amit aztán minden egyes bekapcsolásnál szétárasztunk a lakásunk, de még a hálószobánk zárt térségében is.
4.,
Egy hagyományos porszívó tudniillik elől szív, hátul köp! Nem véletlen, hogy sokan a porszívózás után kezdenek bútort törölgetni a leülő por miatt.
5.,
A gyengült hatásfok ellenére, az áramfelhasználás persze nem csökken, de ami még szomorúbb, hogy a háziasszony elvégzi a munkát, de azt csak felszínesen teszi.
EZT ÚGY IS CSAK ABBAN AZ ESETBEN HISZI EL VALAKI, HA LÁTJA ÉLŐBEN A VIVENSO MIRE KÉPES NÉHÁNY CSÍK HÚZÁSNÁL AZ ELEKTROMOS MÉLYTISZTÍTÓVAL.
6.,
Felmérések szerint egy 1400-1600W-os porszívó tényleges szívóteljesítménye néhány alkalom után leharmadolódik. Nyilván ma már csak az áruházakban felhalmozott árukészletéből tudunk kihalászni 1000W-nál ,,erősebb" porszívót, hiszen a rendeletek megszigorították ezt.
És jöjjön egy kis matek: ha az előbbi példán keresztül végigvezetjük ezt, akkor egy 1000W gépnél mi marad?
MONDHATNÁNK, HOGY A HARAG, DE DÖNTSE EL MINDENKI...
7.,
Bizonyára Önnel is megesett már, hogy a porszívója egyik alkatrésze megadta magát, vagy elfogyott a gyári porzsák. Mi van ilyen esetben? Rohanás az első hipermarket, ahol természetesen már nem fellelhető ez a típús, így porzsáknál marad a ,,vajon kompatibilis e?" megoldás, alkatrésznél pedig a kényszermegoldás, azaz egy új vásárlása.
8.,
Ön milyen gyakorta vásárol új porszívót? És belevaló szűrőket, porzsákot? Ha nem egy 10.000 Ft-os gépet veszünk alapul (amit maximum kocsitisztításra javasolnék) hanem egy magasabb nagyságrendűt, akkor bizony ezek a fenntartási költségek szintén magasra rúgnak. Vannak olyan esetek amikor egy komplett szűrő, és 3 havi porzsák 20-on ezer Ft.
9.,
Szintén elkeserítő adat, de bizony 10 háziasszonyból csak 3-4 gondol arra, hogy a fekhelyet is szükségeltetik takarítani. Más kérdés, hogy egy eltömődött porzsákkal mire vagyunk képesek egy vastag matrac esetében...pedig az allergiát kiváltó háziporatka ürüléke az ágyunkban van nem másutt.
10.,
A forgalomban akad ugyan néhány már vízbe szívó berendezés, viszont érdemes megvizsgálni mielőtt döntünk, hogy a vizen kívül akad e rejtett szűrő! Mi 2 ilyenről is tudunk... Nagyon nem mindegy,hogy van benne 3 dl víz és abba szív, vagy van mögötte egy 27.000 -es fordulattal működő szeparátor. A előbbit is kikiálthatjuk vizes elven működőnek, meg utóbbit is...
+1
Ne dőljünk be annak, hogy egy porzsákos porszívót levegőtisztítóként neveznek! Erről szívesen elbeszélgetnénk azzal aki mindezt alátámasztja. Viccet félretéve a szemeteszsák példája után érdekes felvetés...
Reméljük, hogy átfogó képet tudtunk nyújtani, és így már Ön is lényegesen többet tud erről a témáról mint a nagy átlag!
Üdvözlettel: Vivenso TEAM Magyarország